Arama Motoru Optimizasyonu – SEO

SEO’nun hedefi 1. sırada olmak değil. Amaç, işletmeniz için potansiyel müşteriler ve satışlar üretmektir.
- Dave Naylor

Doğru kişilere, Doğru zamanda ulaşmak için!

“SEO bir varlıktır. Tıpkı evinize veya aracınıza taktırdığınız yeni bir özellik gibi. Bu özellik aracınızın değerini arttıracaktır. SEO’da arama motorlarını yanıltan hileler hep kullanıldı, hala kullanılmaya devam ediyor ancak hiçbirinin ömrü çok uzun olamıyor.”

– Jill Whale

Google’ın misyonu, tüm bilgileri çevrimiçi olarak düzenlemek ve en iyi arama sonuçlarını kullanıcılara sunmaktır. Bu misyonu baz alarak, içerikleri en iyi şekilde tasarlayıp, kullanıcıların tüketmesi için hazırlıyoruz.
Bunu yaparken, işleyen tüm süreçler hakkında sizleri bilgilendiriyor, düzenli raporlar sunuyor, şeffaf bir işleyiş sunuyoruz.
Jill Whale’in dediği gibi SEO’yu bir varlık olarak kabul ediyor, bu varlığı canlı tutmak ve günden güne iyileştirmek için var gücümüzle çözümler üretiyoruz.

Online Pazarlama Planı Geliştirme

İzleme ve Raporlama

Anahtar Kelime, Rekabet ve Pazar Araştırma Araçları

Sayfa İçi, Sayfa Dışı SEO ve İçerik Pazarlama

Üst Düzey Araçlar ve Teknoloji

Test Tabanlı Strateji

Arama Motoru Optimizasyonu(SEO) nedir?

Arama Motoru Optimizasyonu, bir web sitesinin veya web sayfasının Google ve Bing gibi arama motorlarındaki görünürlüğünü “organik” arama sonuçlarıyla iyileştirme işlemidir. Basitçe söylemek gerekirse, SEO stratejileri web sitesi trafiğini artırır.

SEO’nun başlıca avantajlarından biri, geleneksel reklamcılıktan farklı olarak, arama motoru optimizasyonunun, reklamverenlere proaktif olarak kendi ürünlerini veya hizmetlerini arayan müşterilere pazarlanma olanağı sağlamasıdır. Ayrıca, geleneksel reklamcılıktan farklı olarak tüm çevrimiçi stratejiler doğru bir şekilde izlenebilir.

SSL Sertifikası SEO'yu olumlu yönde etkiler mi?

Sayfa yapısının HTTPS olması SEO’yu etkiler mi? bariz bir şekilde evet. HTTPS’ye aşina değilseniz, bu sayfanın URL’sine bakabilirsiniz. Başlangıçtaki “https” ve solundaki “Güvenli” kelimesini görebilirsiniz. Google, bunun gibi sayfalara olumlu gözle bakmaktadır. İlk önce HTTPS sayfalarınızı indekslemekle kalmaz, aynı zamanda HTTPS’yi bir sıralama kriteri olarak tanır. HTTPS, tıklama oranını etkileyebilen HTTP’den de daha hızlıdır. Bu yüzden evet, SSL sertifikası trafik oranlarınız ve potansiyel müşterilerinizin sitenizde güvenle dolaşması için oldukça etkilidir.

Google Algoritması nedir?

Google, organik arama sonuçlarını iyileştirmek için algoritmalarını sık sık değiştiriyor. Bu, hedef anahtar kelimelerinizdeki konumlarınızı en üst düzeye çıkardığınızdan emin olmak için SEO öğelerinizi her zaman test etmeyi bir zorunluluk haline getirmiştir. Bugün üst sıralarda bulunan sayfalarınız, yarın tekrar baktığınızda aynı yerde olmayabilir. Arama motorları algoritmalarını değiştirirken stratejileri değiştirmek için anahtar verilerinizi sürekli izliyoruz.

Google Uyumluluğu nedir?

Google, web sitelerinin belirli bir şekilde yapılandırılmasını istiyor. Genellikle, SEO sürecimizdeki ilk adımlardan biri, web sitenizin Google’ın en iyi uygulamalarını takip etmesini sağlamaktır. Google’ın sitenizi taramasını ve dizine eklemesini olabildiğince kolaylaştırmak istiyoruz. Web sitenizi Beyaz Şapkalı bir Google dostu yöntemle optimize ettiğimizi ve web sitenizle ilgili herhangi bir yazılımsal sorun bulunmadığından emin olmak için Google Web Yöneticisi’ni / Arama Araçlarını kullanıyoruz.

Site İçi ve Site Dışı SEO nedir?

Etkili SEO artık hem bir web sitesinin etiketlerinin, sayfalarının ve mimarisinin hem yerinde optimizasyonunu hem de site dışı içeriklerin, sosyal medyanın ve trafiği yönlendirmek için bağlantı edinmenin kullanılmasını gerektiriyor. İçerik her zamankinden daha değerli. DigiTongue’nin SEO stratejisinin temel bir bileşeni, sizi yalnızca sektörünüzde bir otorite olarak belirleyen değil, arama motoru sıralamalarını artıran ve hedef pazarınızın şirketinizle etkileşime girmesine neden olan içeriği yayınlamaktır.

Sesli Aramalar ve SEO arasındaki bağ nedir?

Etkili SEO artık hem bir web sitesinin etiketlerinin, sayfalarının ve mimarisinin hem yerinde optimizasyonunu hem de site dışı içeriklerin, sosyal medyanın ve trafiği yönlendirmek için bağlantı edinmenin kullanılmasını gerektiriyor. İçerik her zamankinden daha değerli. DigiTongue’nin SEO stratejisinin temel bir bileşeni, sizi yalnızca sektörünüzde bir otorite olarak belirleyen değil, arama motoru sıralamalarını artıran ve hedef pazarınızın şirketinizle etkileşime girmesine neden olan içeriği yayınlamaktır.

Google, Kullanıcı Deneyimini önemsiyor mu?

Google, tüketicilere mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunan web sitelerinin sıralamasını artırmak için büyük bir baskı yapıyor. Ocak 2019 itibariyle, çevrimiçi aramaların %67’sı mobil cihazlardan yapılıyor. Birisinin sitenizi görüntülemek için kullandığı cihazdan bağımsız olarak web sitenizin mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunmasını sağlamak istiyoruz. Ekibimiz, yalnızca mükemmel bir kullanıcı deneyimi sağlamak için değil aynı zamanda insanların web sitenizde istediğiniz eylemleri gerçekleştirmelerini sağlamak için web sitenizin tasarımında değişiklik yapabilen tasarımcıları da içerir.

Mobil Uyumlu(Responsive) site SEO için bir kriter midir?

SEO yapısı her zaman değişiyor. Ancak bu alanda yapılan en büyük değişiklik, kullanıcıların cep telefonuna yönelmesi olabilir. Ocak 2019 itibariyle aramaların %67’si mobil platformlardan yapılmaktadır. Google, son zamanlarda mobil sayfa hızını bir sıralama faktörü haline getirdi. İleride, daha önce yapmadıysanız, Hızlandırılmış Mobil Sayfalara(AMP) bakmalısınız. Sitenizde mobil kullanılabilirlik açısından sorun yaşamadığınızdan emin olmak için bir an evvel adım atmalısınız.

İçerik Pazarlaması SEO için neden önemlidir?

İçerik pazarlaması, açıkça tanımlanmış bir kitleyi çekmek ve elde etmek için ve nihayetinde karlı bir müşteri eylemini yürütmek için değerli, alakalı ve tutarlı içerik oluşturmaya ve dağıtmaya odaklanan stratejik bir pazarlama yaklaşımıdır.

SEO ve içerik pazarlaması örtüşen, uyumlu ve harmanlanmış. İçeriği olmayan SEO diye bir şey yoktur.

Neler Yapıyoruz?

Bu işlemler, müşterilerimiz için sıkça yürüttüğümüz görevlerden bazılarıdır.

Anahtar Kelime Araştırma

Optimal SEO anahtar kelimelerini bulmak ve tanımlamak için sürekli devam eden anahtar kelime araştırması yapıyoruz.

Anahtar Teslim Hesap Kurulumları

Google Analytics ve Search Console gibi önemli araçları, hesaplarınıza kurulumunu yapıyoruz.

Back-End SEO Optimizasyonu

Web sitenizin Back-End tarafındaki mimarisini iyileştiriyor ve meta veri optimizasyonu yapıyoruz.

Web Site Mimarisi İyileştirmeleri

Web sitenizin taranabilinirlik yapısını iyileştiriyoruz.

Trafik Değerlendirmesi

“Web sitenize kimler geliyor ve oraya vardıklarında ne yapıyorlar?” sorusunun cevabını veriyoruz.

İçerik Pazarlama

SEO, markalaşma, trafik ve dönüşümleri artırmak için içerik stratejileri oluşturuyor ve bunları pazarlıyoruz.
Bizi tanımak ister misiniz?

Hizmet Talebinde Bulunun

Bizlerden almak istediğiniz hizmeti seçerek, hizmet talebinde bulunabilirsiniz.
Neden Bizi Seçmelisiniz?

Kalite’nin Tanımını Baştan Yazıyoruz.

Sizler için kalitenin tanımını baştan yazıyoruz. Kaliteyi somut hale çevirmeye çalıştığımız hayal gücü laboratuvarımızda, sizin fikirleriniz; bizim tecrübermizle standartlarınızı kalite endeksli bir marka oluşturmak için yeniden biçimlendiriyoruz.