Google Reklamları

Her reklam, markanın kimliğine yapılan uzun vadeli bir yatırımdır.
- David Ogilvy

Bütçenizi maksimum verim alarak kullanmak için!

Reklamlar, pazara gelen olası müşterileri avlayan bir radar gibidir. İyi bir radar alın ve sürekli tarayın.

– David Ogilvy

Bir reklam ve pazarlama duayeni David Ogilvy’den aldığımız tavsiye bize gösteriyor ki, bir reklamın temel prensibi “müşteri avlayan bir radar” olmak. Radarı aktif edip, sürekli taramalar yaparak başarıya ulaşıyoruz.
Google Reklamları stratejimizi de bu mantığa göre uyarlıyor, bütçeniz için maksimum verimlilik ve geri dönüşüm oranlarını artıracak bir politika izleyerek sürekli devam eden testler uyguluyor, markanızın doğru kişilere ulaşmasını sağlıyoruz.

Test Tabanlı Strateji

Maksimum Verimlilik

Hedef Kitle Analizi

Düzenli Raporlama

Neler Yapıyoruz?

Bu işlemler, müşterilerimiz için sıkça yürüttüğümüz görevlerden bazılarıdır.

Hedeflerin Belirlenmesi

Google Reklam kampanyalarınızı izlemek ve değerlendirmek için veri odaklı, ölçülebilir hedeflere sahip olmanız için TPG’leri (Temel Performans Göstergeleri) geliştirmenize yardımcı oluyoruz. Bazı yaygın TPG’ler arasında TO(Tıklama Oranı), TBM(Tıklama Başı Maliyet) Dönüşüm Oranı, Gelir ve MBM (müşteri başına maliyet) sayılabilir.

Anahtar Kelime Analizi

İşletmenizle alakalı yüksek aranma hacmi / düşük rekabet / düşük maliyetli anahtar kelimeler belirlemek için anahtar kelime araştırması yaparız. Bu yöntem, trafik ve satışları etkilemeyecek anahtar kelimeleri optimize ederek zaman kazanmanızı sağlar.

Hesap Planlaması

Google Reklamları, işletmenizin başarısı için kritik öneme sahiptir. Web sitenizi ve açılış sayfalarınızı analiz eder, yalnızca işinize değil, potansiyel müşterilerinize web ortamında istediği işlemleri yapmalarına rehberlik eden bir hesap yapısı geliştiririz.

Kampanya Oluşturma

Hesaplar, Kampanyalar, Reklam Grupları ve Reklamlar bölümlere ayrılır – Daha üst düzey fikirlerle çalışmalara başlar ve ardından iş hedeflerinize göre ayırdığımız bölümleri tek bir noktada toplayarak yoğun ve etkili bir metodoloji oluştururuz.

İzleme Süreçleri

DigiTongue’nin Google Reklamlarındaki temel stratejisi, reklam harcamalarınızın en yüksek verimi alması için çeşitli kampanyaları, anahtar kelimeleri, reklamları ve reklam gruplarını test etmek ve ardından bu kampanyalara bütçeyi yeniden ayırmak da dahil olmak üzere sürekli devam eden testlerden oluşan izleme süreçlerini uygular.

İşlevsel Raporlama

Mevcut hedeflerinizi  baz alarak özel raporlar oluşturuyoruz. Raporlama tamamen işlevsel olarak hazırlanır, yani iş önceliğiniz aniden önemli hale gelirse veya çevrimiçi varlığınızın hedefleri değişirse, raporlamayı buna göre değiştiriyoruz.
Bizi tanımak ister misiniz?

Hizmet Talebinde Bulunun

Bizlerden almak istediğiniz hizmeti seçerek, hizmet talebinde bulunabilirsiniz.
Neden Bizi Seçmelisiniz?

Kalite’nin Tanımını Baştan Yazıyoruz.

Sizler için kalitenin tanımını baştan yazıyoruz. Kaliteyi somut hale çevirmeye çalıştığımız hayal gücü laboratuvarımızda, sizin fikirleriniz; bizim tecrübermizle standartlarınızı kalite endeksli bir marka oluşturmak için yeniden biçimlendiriyoruz.