Facebook ve Instagram Reklamları

‘Hacker’ın tarzı’ sürekli iyileştirme ve geliştirmeyi kapsar. Hackerlar bir şeyin hiçbir zaman tam olarak bitmediğine ve her zaman daha iyisi olabileceğine inanırlar.
- Mark Zuckerberg
Doğru yüzlere tanıtım yapmak için!

Dünyanın en büyük sosyal medya ağı olan Facebook, aylık 2.27 milyar aktif kullanıcısını içermektedir. Instagram ise, onu hemen arkasından takip etmekte ve 1 milyar kişilik aylık aktif kullanıcısı ile her geçen gün artmaktadır. Facebook’un Reklam Aracı, kullanıcıları çok hassas bir ayrıntı düzeyi ile hedeflemenize olanak tanır. Facebook Reklamcılık, satışları arttırmak ve daha fazlasını yapmak için kişileri doğrudan web sitenize veya uygulamanıza gönderebilir.

Doğru hedef kitle ile siz de başarılı bir tanıtım süreci gerçekleştirebilir, potansiyel müşterilerinizi satışa döndürerek, markanızın her geçen gün daha da artan bir imaja sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Planlama olmazsa, başarıda olmaz!

“60 dakikam olsa, 55 dakikasını düşünmek, 5 dakikasını da aksiyon için kullanırım.”
– Albert Einstein

Doğru hedef kitle, doğru bütçe ve doğru reklam setlerini kullanmak önemli ve zor bir iştir. Ancak bunlar bir bütündür, biri olmadan diğeri başarıyı doğurmayacaktır.
Albert Einstein’dan aldığımız ilhamla, Facebook ve Instagram Reklam çalışmalarımızı belirli bir plan dahilinde haftalık veya aylık olarak planlıyoruz. İşimizi ve başarımızı şansa bırakmıyoruz. Neden?
Çünkü: “Şans, iyi bir plandan arta kalandır.”
– Larry King

Neler Yapıyoruz?

Bu işlemler, müşterilerimiz için sıkça yürüttüğümüz görevlerden bazılarıdır.

Hedeflerin belirlenmesi

APG’ler(Anahtar Performans Göstergeleri) geliştirmenize yardımcı oluyoruz, böylece Facebook Reklam kampanyalarınızı izlemek ve değerlendirmek için veri odaklı, ölçülebilir hedefler yapabiliyoruz. Bazı yaygın TPG’lar arasında TO(Tıklama Oranı), TBM(Tıklama Başı Maliyet) Dönüşüm Oranı, Gelir ve MBM(Müşteri Başına Maliyet) sayılabilir.

Kitle Hedefleme

Facebook Reklamları, hedefi iyi belirlenmiş grupların oluşturulmasına izin verir. Kitleler demografik özellikler, ilgi alanları, etkinlikler, eğitim ve iş unvanları, beğendikleri facebook sayfaları, kullandıkları uygulamalar, ait oldukları gruplar gibi detaylı hedef kitle oluşturulmasına izin verir. Biz de, hedef kitlenizi doğru bir şekilde belirlemeniz için gerekli tüm analizleri sizler için yapıyoruz.

Hesap Planlaması

Reklamınızın yayınlanması 3 bölümden oluşuyor. Kampanya, Reklam Seti ve Reklam. Bütün bu bölümler kampanya yapısı denilen yapıyı oluşturuyor. Birlikte nasıl çalıştıklarını bilmek, reklamlarınızın istediğiniz şekilde yayınlanmasına ve doğru kişilere ulaşmasına yardımcı olur. Amaçlarınızı temel alarak bu yapıyı geliştirmenize yardımcı oluyoruz.

Kampanya Oluşturma

Kampanya reklamı, mesajlaşma ve kampanyaların kullanıma hazır hale getirilmesi için hedef kitle dahil olmak üzere, hedeflerinize dayalı Facebook ve Instagram Reklam kampanyaları geliştiriyoruz. Ayrıca, kampanyalarımızın istediğiniz hedeflere ulaşmasını sağlamak için dönüşüm izlemesini de ayarlıyoruz.

İzleme Süreçleri

DigiTongue’nin Facebook ve Instagram Reklamları stratejisi, reklam harcamalarınızın en yüksek verimi sağlaması için çeşitli kitle hedeflemelerini keşfediyor, kampanyaları, reklam setlerini ve reklamları test etmek ve ardından bütçeyi buna göre yeniden tahsis etmek için sürekli devam eden testlerden oluşan izleme süreçlerini uygular.

İşlevsel Raporlama

Facebook Reklamları hedeflerinize dayanarak özel raporlar oluşturuyoruz. Raporlama tamamen özelleştirilebilir, yani bir iş önceliği aniden önemli hale gelirse veya çevrimiçi varlığınızın hedefleri değişirse, raporlamayı buna göre değiştiririz.
Bizi tanımak ister misiniz?

Hizmet Talebinde Bulunun

Bizlerden almak istediğiniz hizmeti seçerek, hizmet talebinde bulunabilirsiniz.
Neden Bizi Seçmelisiniz?

Kalite’nin Tanımını Baştan Yazıyoruz.

Sizler için kalitenin tanımını baştan yazıyoruz. Kaliteyi somut hale çevirmeye çalıştığımız hayal gücü laboratuvarımızda, sizin fikirleriniz; bizim tecrübermizle standartlarınızı kalite endeksli bir marka oluşturmak için yeniden biçimlendiriyoruz.