Pazarlama için Instagram Hatırlatıcıları

Yaklaşan bir etkinlik hakkında bilgi almanın kolay bir yolu var mı? Peki instagram hatırlatma gönderileri kullanıyor musunuz?

Instagram hatırlatıcıları nedir biliyor musunuz? Peki instagram hatırlatıcılarını işinizi pazarlamak için  nasıl kullanabilirsiniz?

Instagram Hatırlatıcıları Nelerdir?

Instagram Hatırlatıcıları, hayatımıza yeni girdi. Ocak 2022’de başlatılan hatırlatıcılar,  yayın gönderileri için yeni bir özelliktir. Gönderinize bir hatırlatıcı eklediğiniz zaman, kullanıcılar içerikte vurguladığınız etkinlik veya promosyon hakkında bir bildirim almayı seçebilir.

Belirlenen zamandan kısa bir süre önce Instagram, hatırlatıcıları açan kullanıcılara otomatik olarak  bildirim gönderir. Etkinlik akışı bildirimlerini 24 saat önceden, etkinlikten 15 dakika önce ve başlangıç ​​saatinde alırlar. Anında iletme bildirimlerini etkinleştirmiş olan kullanıcılar, başlangıç ​​saatinden 15 dakika önce ve aynı zamanda hatırlatıcılar alacaklardır.

Hatırlatma bildirimleri, etkinliğin adını ve etkinliği oluşturan hesabın adını belirtir. 

Instagram Hatırlatıcılarını Kimler Oluşturabilir?

Hatırlatıcılar özelliği, işletmeleri ve içerik oluşturucuları içeren Instagram profesyonel hesapları için kullanılabilir.

Instagram Etkinlik Hatırlatıcılarını Nerede Oluşturabilirsiniz?

Bu özelliğin yalnızca Instagram mobil uygulamasında mevcut olduğu görülüyor. Instagram masaüstü yayıncılığı, İçerik Stüdyosu ve Facebook Business Suite gibi yerel araçlar henüz hatırlatıcı ayarlamanıza izin vermiyor.

Instagram Hatırlatıcı Gönderileri Nasıl Oluşturulur

Öncelikle Instagram uygulamanızı açın ve yeni bir gönderi oluşturmak için + simgesine tılayın. Resim/Video yüklemesini yapın.

Yeni Gönderi ekranında, Hatırlatıcı Ekle'yi seçin. Kullanıcıların bir bildirim aldıklarında ne olduğunu kolayca hatırlayabilmeleri için etkinliğe veya promosyona açıklayıcı bir isim verin.

Daha sonra etkinlik için bir başlangıç ​​saati seçin. İsteğe bağlı bir bitiş saati de seçebilirsiniz.  Kullanıcılar etkinliğin sonu için bildirim almazlar, ancak bu, bir performans veya canlı yayın gibi toplam zaman çerçevesini netleştirmeye yardımcı olur.

Gönderinizi kontrol ettikten sonra içeriğinizi yayınlayabilirsiniz. Daha sonra, gönderinin sol alt köşesinde otomatik olarak bir zil simgesi göreceksiniz.

Kullanıcılar, etkinlikle ilgili ayrıntıları görmek için simgeye dokunabilir. Etkinliğinizle ilgili bildirimler almak için kullanıcılar mavi Hatırlat düğmesine dokunabilir.

Instagram Hatırlatıcı Gönderinizi Düzenleyin

Etkinliğinizle ilgili bir değişiklik mi yapmak istiyorsunuz? İçeriği düzenlemek için gönderinin sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunun.

Ardından, gerekli değişiklikleri yapmak için hatırlatıcıya dokunun. Mevcut hatırlatıcıyı düzeltmek için Düzenle'ye veya tamamen yeni bir hatırlatıcı oluşturmak için Yeni Bir Hatırlatıcı Oluştur'a dokunabilirsiniz.  Bu şekilde instagram hatırlatıcı gönderinizi düzenleyebilirsiniz.