Daha Fazla Potansiyel Müşteri Çekmek için 11 Instagram Video Fikri

Instagram’ da müşteri bulmanın yeni yollarını mı arıyorsunuz? İnsanların işletmenizle ilgilenmesini sağlayacak videoları nasıl oluşturacağınızı mı merak ediyorsunuz?

Bu makalede, size daha nitelikli potansiyel müşteriler kazandırmak için tasarlanmış 11 video fikri sunacağız.

#1: İşletmenizi Tanıtın

Video, işletmenizi potansiyelmüşterilere tanıtmak için ideal bir formattır. Takipçilerin işletmenizi tanımasına yardımcı olmak için ne sattığınızı, ekibinizin nerede çalıştığını veya neler başardığınızı sergileyebilirsiniz.

İşin püf noktası, özellikle geniş bir ürün grubunuz veya uzun bir geçmiş hikayeniz varsa, videoyu kısa ve öz tutmakta fayda vardır. İnsanların etkileşimde kalmasını ve izlemesini sağlamak için daha uzun bir videoyu birden çok parçalara bölebilirsiniz. Veya çekimleri yoğunlaştırma hızlandırma ile detaylar ekleyebilirisiniz.

#2: Marka Değerinizi Sergileyin

Birçok işletme için ürünler ve hizmetler, ilgili oldukları şeyin sadece küçük bir parçasıdır. Neyse ki  video, işletmenizin ne anlama geldiğini  göstermek ve değerlerinizi iletmek için rakipsiz bir fırsat sunuyor.

#3: İnsanlara Ürününüzü Yeni Bir Şekilde Kullanmaları için İlham Verin

Çoğu durumda, özellikle ürünlerinizin yaygın olarak kullanılıyorsa veya işletmenizi iyi biliyorsa, hedef kitleniz ürünlerinizi nasıl kullanacağını zaten biliyor.Peki insanların dikkatini nasıl çekebilir ve işinizi akılda kalmasını sağlayabilirsiniz?

İnsanlara ürünlerinizi kullanmanın yeni yollarını göstermek, yaratıcılığa ilham vermenin harika bir yoludur.

#4:İzleyicilere Öğretici veya Kendin Yap İpuçları Verin

İnsanlara yaratıcı olmaları için ilham vermek, ürünlerinizi kullanmayı düşünmelerini sağlamanın harika bir yoludur. Ancak adım adım bir süreç göstererek bu fikri bir adım daha ileri götürebilirsiniz. Potansiyel müşterilere bir şeyin nasıl yapılacağını göstererek, onları dönüşüme bir adım daha yaklaştırabilirsiniz.

#5: Yeni bir Ürünle Tanışın

Yeni bir şey başlatmayı planlıyor musunuz? Bir ürün veya hizmete ilgi mi çekmek istiyorsunuz? Doğrudan satış odaklı içeriğe atlamak yerine, önden bir göz atarak neler olduğunu merak etmek iyi fikirdir.

Bir göz atmak için herhangi bir Instagram video formatını kullanabilirsiniz. Ancak geçici yapıları nedeniyle Instagram Hikayeleri genellikle en iyi sonucu vermektedir.Hikayelerinizde potansiyel müşterilerin sizi iyi tanımasını ve daha kişisel bir bağlantı kurmasına olanak sağlayan gönderiler oluşturabilirsiniz.

#6: Ürün Lansmanını Duyurun

İşletmenizin zaten marka bilinirliği elde etmiş olsa bile, yeni ürünlerin farkındalığını arttırmak için strateji gereklidir. Instagram videosu, potansiyel müşterilerle ilk bakış açısı vermek veya ürününüzü çalışırken göstermek için idealdir. Potansiyel müşterilerinize yeni ürününüzün nasıl çalıştığına hızlı bir bakış verebilir veya stil fikirlerini paylaşabilirsiniz. Birden çok kısa biçimli video oluşturmak kulağa harika gibi geliyor.

#7: Tam Ürün Yelpazenizin Küçük bir Turunu Yapın

İşletmeniz sezonda bir kez yeni ürünler sunmaya meyilliyse, bireysel ürün lansmanlarını duyurmak, farkındalığı arttırmak için makul bir yaklaşımdır. Ancak sürekli olarak yeni öğeler getiriyorsanız, bir ürün turu hedef kitleniz için daha ilgi çekici olabilir.

 

#8: Üretim Sürecinizi Gösterin

İster yeni bir ürün piyasaya sürüyor olun, ister uzun süredir en çok satan ürüne dikkat çekmek istiyorsanız, bir ürünü öne çıkarmak, tek bir ürüne ilişkin farkındalığı artırmanın harika bir yoludur. Ancak bitmiş ürünü göstermek yerine, izleyicilerinizi sahne arkasına çekmenin yardımcı yollarını düşünmenizde fayda var.

İzleyicilerinize nasıl bir şeyler yaptığınızı göstererek, onlarla işletmeniz  hakkında benzersiz bilgiler sunabilirsiniz.

#9: Bir Ürün Özelliğini Vurgulayın

Tamamen yeni bir ürün piyasaya sürmek yerine,  belki de yeni bir özellik sundunuz. Ya da ürünlerinizin önceden var olan en değerli özelliklerden bazılarının farkındalığını arttırmak isteyebilirsiniz.

Her iki durumda da video, özelliğinizi insanların radarına koymak için ideal bir formattır.

#10: İnsanları Güldürmek

Her Instagram videosunun işletmenize veya ürünlerinize ciddi bir bakış sunması gerekmez. Bazı durumlarda, eğlenceli içerik, marka bilinirliğini arttırmak için aynı derecede etkili olabilir.

#11: Takipçilerle Gerçek Zamanlı Bağlanmak için Instagram Canlı Videosunu Kullanın

Özgün içerik oluşturmak ve takipçilerle gerçek zamanlı olarak bağlantı kurmak için harikadır. Hayatların potansiyel müşterilerle çok daha doğrudan etkileşim kurmanıza izin vermesidir. Sorularını yanıtlayabilir, canlı yayına katılmaya davet edebilir ve bir sonraki adımı atmaları için ikna edebilirsiniz.

Bugün sizlerle Daha Fazla Potansiyel Müşteri Çekmek için 11 Instagram Video Fikrinden bahsettik. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.