2022'de Instagram Influencer Pazarlama Kampanyaları Nasıl Yürütülür?

Markanızı hızla büyütmek mi istiyorsunuz? Instagram etkileyicilerini kullanmayı düşünüyorsunuz ancak nasıl başlayacağınızdan emin değil misiniz?

Bu makalede, yeni kitlelere ulaşmanıza ve güven oluşturmanıza yardımcı olabilecek içerik oluşturucuları ve Instagram etkileyicilerini nasıl bulacağınızı ve onlarla nasıl ortak çalışacağınızı öğreneceksiniz.

Neden Instagram Etkileyenlerle Çalışmalısınız?

İster yeni ister kurulmuş bir işletme için Instagram pazarlamasını yönetiyor olun, muhtemelen birkaç standart taktik kullanırsınız. Yani tutarlı bir şekilde Instagram içeriği yayınlarsınız, çok çeşitli içerikler yayınlarsınız ve keşfi teşvik etmek için hashtag’ lerden yararlanırsınız.

Bu gibi fikirler ne kadar faydalı olursa olsun, işinizi istediğiniz kadar hızlı büyümesine veya istediğiniz satışları veya olası satışları elde etmesine izin vermeyebilir.Peki bunu nasıl yapabiliriz.

İşletmenizi Yeni Kitlelere Tanıtın

Instagram takipçileriniz, adresleyebilir toplam pazarınızın sadece küçük bir yüzdesini mi yansıtıyor? Doğru hastag kullanırsanız sektörünüzdeki diğer hesaplarla etkileşime geçseniz bile Instagram kitlenizi büyütmek yavaş olabilir.

Güvenilirlik Oluşturun

Yeni müşterileri işletmenizin sorunlarını çözebileceğine ikna etmek her zaman kolay değildir. İşletmenizin güvenirliliğini doğrulamak için potansiyel müşterilerin yorumları okuması, örnekleri denemesi veya rakipleri araştırmak gerekir.

Ölçülebilir Sonuçlar Elde Edin

Etkileyici pazarlamanın yalnızca huninin üst kısmını hedeflediğini varsaymak kolaydır.Ancak etkileyiciler, ekibinizin daha fazla takipçi çekmekten veya daha fazla izlenim ve etkileşim elde etmekten çok daha fazlasını başarmasına yardımcı olabilir.

Instagram’ da Etkili Yaratıcılar Nasıl Bulunur?

Instagram, neredeyse her alanda sayısız içerik oluşturucuya ev sahipliği yapmaktadır. İşletmeniz için potansiyel ortakları belirlemeye başlamak için aşağıdaki adımları izleyin.

Bir Hashtag Aramasıyla Başlayın

İlk olarak Instagram uygulamasını açın ve Keşfet sekmesini ziyaret etmek için büyüteç simgesine dokunun. Arama çubuğuna işletmenizle ve sektörünüzle alakalı bir hashtag yazın. Arama sonuçları listelendiğinde sonuçlara dokunun.

Instagram’ da Konum Etiketlerini Ara

İşletmenizi gerçek alanı veya yerel toplulukta varlığı varsa, Instagram’ da konum etiketlerini aramak da yararlıdır. Bu yerel bölgenizdeki etkileyicileri bulmanıza ve aramanızı önemli ölçüde daraltmanıza olanak tanır.

İşletmenizin İfadelerini Kontrol Edin

Bazen, etkileyicileri bulmak çok fazla araştırma gerektirir. Ancak diğer durumlarda, zaten gelen kutunuzda bulunurlar ve onları keşfetmenizi beklerler. Öncellikle Instagram profilinize gidin ve etiketli içerik sekmesini açın. Rakiplerinizin profilini ziyaret edebilir ve analiz edebilirsiniz.

Influencer Pazarlama Araçlarına Göz Atın

Düşünülen markalı içerik özellikleri arasında içerik oluşturucuları bulmaya, profillerini incelemeye ve özel bir ortaklık DM klasörü aracılığıyla iletişim kurmaya yönelik araçlar yer alıyor.

Ancak bu araçlar kullanıma sunulana kadar, etkileyici bir pazarlama platformu araştırma sürecinizi düzene sokabilir ve içerik oluşturucuları keşfetmenizi kolaylaştırır.

Bugün sizlerle birlikte 2022’ de Instagram Influencer Pazarlama Kampanyaları Nasıl Yürütüldüğünden bahsettik. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.